Opis poszczególnych etapów przy kredycie

Opis poszczególnych etapów przy kredycie

Ten artykuł będzie poświęcony trzem etapom procesu kredytowego, które warto rozwinąć, ponieważ przyszli kredytobiorcy mogą nie być świadomi, co tak naprawdę się z nimi wiąże.

  1. Pozytywna decyzja kredytowa – po uzyskaniu decyzji pozytywnej, kolejnym krokiem jest analiza/omówienie umowy kredytowej, ustalenie terminu podpisania umowy kredytowej, dopełnienie ostatecznych formalności związanych z zakupem nieruchomości.
  2. Nowe zapytania, kalkulacje, analiza zdolności – oferta a realne parametry wnioskowanego kredytu. Mało Klientów zdaje sobie sprawę, że oferty wstępne są często bardziej atrakcyjne, niż ostateczne parametry kredytu wnioskowanego, które już uwzględniają sytuację finansową Klienta. Dlatego analiza wstępna jest ważna, ale nie najważniejsza, ponieważ możemy po „okładce” ocenić atrakcyjność oferty, a ta ostateczna jest zarezerwowana dla innego typu Klientów. Zachęcamy do weryfikacji, rozmów.
  3. Wybór banku i umów dodatkowych – kolejnym ciekawym tematem jest x-sell. Czyli zakup nie tylko kredytu hipotecznego, ale całego pakietu produktów. Są banki które dają możliwości zakupu umów zewnętrznych, ale nie wszystkie – warto to wiedzieć.

Jeżeli potrzebujesz spotkać się z doradcą kredytowym – zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Waszej dyspozycji!