Ubezpieczenie nieruchomości – o czym warto wiedzieć?

Ubezpieczenie nieruchomości – o czym warto wiedzieć?

Dzisiaj nieruchomości to aktualnie bardzo powszechny temat. Jednak my nie chcemy omawiać kwestii zakupu, ale zabezpieczenia. Czy posiadacie ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, majątku ruchomego? Dotyczy to mieszkania, domu, lokalu oraz budynku.

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu nieruchomości

Chcemy zwrócić Waszą uwagę na kilka detali związanych z ubezpieczeniem nieruchomości:

  • posiadasz kredyt hipoteczny – zazwyczaj kupujesz podstawowe ubezpieczenie na wartość zobowiązania. Mało Klientów decyduje się na wariant rozszerzony swojego ubezpieczenia, ponieważ negocjując warunki patrzą oni na koszty. Warto pomyśleć o szerszym zakresie (przygotować jedną pełną umowę ubezpieczenia z cesją na bank).
  • kupujesz mieszkanie i chcesz wynajmować długoterminowo w celach zarobkowych? Jeżeli jesteś osobą fizyczną, warto pomyśleć o odpowiedzialności cywilnej z rozszerzeniem za szkody, które może wyrządzić osobie trzeciej najemca (część właścicieli nieruchomości oczekuje od wynajmującego swojego ubezpieczenia).
  • w lokalu/mieszkaniu prowadzisz działalność lub Twój najemca? Warto omówić to z ubezpieczycielem, jakie PKD prowadzisz w swoim lokalu. Część PKD nie wpływa na cenę, inne mogą wymagać zmiany produktu.
  • posiadasz nieruchomości firmowe? Musi koniecznie omówić warunki ubezpieczenia. Wszystkie parametry od nieruchomości, ruchomości, PKD, elektronika, majątek obrotowy, stany magazynowe.
  • prowadzisz jednoosobową działalność i posiadasz spory majątek firmowy, ale nie zabezpieczasz osobno majątku firmowego? Warto to omówić z ubezpieczycielem.
  • ubezpieczasz swój dom? Czy pamiętasz o ubezpieczeniu ruchomości domowych, szklanych elementach, zewnętrznych elementach od kradzieży, inne budynki, budowle, garaż, fotowoltaika?

W tym poście nie omawialiśmy skrajnych przypadków, zdecydowanie te najczęściej występujące. Detale mają wpływ na końcowy kształt Waszej umowy ubezpieczeniowej. A finalna umowa na odpowiedzialność towarzystwa.

Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę ubezpieczenia nieruchomości!