Wykup samochodu z leasingu

Wykup samochodu z leasingu

Wykupiłeś/as pojazd z leasingu? Przedsiębiorca po zakończeniu spłaty rat leasingu ma możliwość do wykupu pojazdu za cenę niższą niż cena rynkowa. Dowiedz się, o czym musisz pamiętać, decydując się na wykup samochodu z leasingu.

Wykup samochodu z leasingu – o czym warto pamiętać?

  1. Powiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego o zmianie właściciela pojazdu. Od momentu przekazania pojazdu jesteś jego nowym właścicielem (już nie użytkownikiem). Część firm leasingowych powiadamia tu o zmianie, ale znamy przypadki, kiedy wszelkie czynności są po stronie Klienta.
  2. Zadbanie o umowy dodatkowe (m.in. autocasco, assistance). Na nowego właściciela przechodzi polisa OC, pamiętaj o umowach dodatkowych. Drugie rozwiązanie: przepisanie cesji całej polisy OC/AC (do części umów stosujemy takie rozwiązanie).
  3. Wznowienie polisy OC. Polisa OC automatycznie nie zostanie wznowiona na nowy okres. Ważna informacja, brak polisy OC generuje dodatkowe koszty (kara za brak OC może wynieść nawet do 8400 zł dla pojazdów ciężarowych). Pewnie macie lepsze pomysły na zagospodarowanie takich pieniędzy.

Zakup umowy ubezpieczeniowej w dzisiejszych czasach nie stanowi problemu. Ale obsługa serwisowa, wsparcie na każdym etapie jest bardzo istotne. Jeśli pojawiły się Wam jakieś pytania – zapraszamy do kontaktu!